Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Můj příběh
 
Již jako mladý kluk jsem obdivoval při četných návštěvách hradů a zámků vše co prošlo rukama zbrojířů kovářů hodinářů ale i truhlářů.
Poprvé mě však toto řemeslo očarovalo až když jsem ochutnal vůni rozpáleného, sírou a peklem vonícího uhlí a žhavého kovu. Což bylo v rámci praxe v druhém ročníku učení.
Bohužel se má cesta ubírala jiným směrem a proto jsem se k této práci dostal až v roce 1992 skoro v mých třiceti letech. A to na inzerát do uměleckého kovářství v pražském Karlíně.
Sen se začal plnit!
Začínal jsem ve světě volut, akantů, utínek pohybovat mírnou nejistotou a to však s větším odhodláním! A za pomocí opravdových mistrů kovářů od kterých jsem se poctivě několik roků učil všem tajům z kovářské kuchyně!
Dnes jsou bohužel už v kovářským nebi a zde zanechali opravdu kus poctivé černé dřiny. A doufám že část jejich díla a umu mohu do budoucnosti odnést i já.
Měl jsem možnost si osahat práce Mistrů i několik století staré, podílet se na jejich opravě čí renovaci ale i na výrobě replik.Jako např. keltský klíč který jsme rekonstruovali z vykopávek a to pro anglickou královnu, kování z nábytku z hradu Orlík. Kde jinde bych se dostal k práci ve staroměstské radnici kde se tvořily dějiny nebo pro týnský chrám, pražský hrad nebo i vyšehradský hřbitov.
Bohužel dílna zmizela do propadliště dějin jako spousta jiných! Přes různé firmy jsem se proplul až do agentury K+K, která se zabývá výrobou replik zbraní veškerého středověku. Replik zbrojí či jejich částí jak do soukromých sbírek ale i pro potřeby šermířů a hlavně pro film a televizi.
Dostal jsem se k výrobě zbrojí např. do muzikálu Drákula nebo Rusalka a spolupracoval s panem Janem a Theodorem Pištěkem, nebo režisérem Bednaříkem. Naše výrobky prošly filmy jako Hellboy , Příběh rytíře, Duna a mnoho jiných.
Právě pro toto jsem si splnil sen a zařídil si kovářsko-platnéřskou dílnu, kde se o víkendech věnuji výrobě čehokoliv co mě činí radost a u čeho odpočívám! Kam se jezdím uklízet před shonem dneška, kde brouzdám staletími a kde přemýšlím o neopakovatelném a nesmrtelném spojení, záře ohně, tvrdosti a houževnatosti kovu a umu lidských rukou.
Jediný rozdíl mezi mnou a bláznem je ten že já jsem asi blázen! Jen Blázen může trávit každý víkend prací na kovárně.
 
 
 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek